ZİHİNSEL TEDAVİDE PRATİK TEKNİKLER

Hayatın yasası, inanç yasasıdır. İnanç, zihninizdeki düşüncedir. Size zarar verecek ya da sizi incitecek şeylere inanmayın. Bilinçaltınızın sizi iyileştirme, güçlendirme, zenginleştirme ve size ilham verme gücüne inanın. İnanmanız halinde bunlar gerçekleşir.”

ARZULARIN BİLİMİ VE SANATI

Bilim terimi, koordine edilmiş, düzenlenmiş ve sistemli hale getirilmiş bilgi yapısı anlamına gelir. Gerçek duanın bilimi ve sanat üzerinde duralım. Bir bilgi yapısı, hayatın temel prensipleriyle ilgilenir. Hayatınızda ve bunları inançlı uygulayan herkesin hayatında görülebilecek teknik ve süreçleri tanımlar. Sanat, tekniğiniz ya da  sürecinizdir; bunun arkasındaki bilim ise yaratıcı zihnin zihinsel resminize ya da düşüncenize  verdiğin kesin tepkidir.

Çaldığınız kapı sizin için açılacaktır; aradığınız şeyi bulacaksınız. Bu öğreti, zihinsel ve manevi yasaların kesinliğini doğrulamaktadır. Her zaman, bilinçaltınızın Sınırsız Zekâsının bilinçli düşüncenize verdiği doğrudan bir tepki vardır. Ekmek isterseniz, taş almazsınız.

Elde etmek için, inanarak istemeniz gerekir. Zihniniz düşünceden şeye kayar. Önce zihinde bir imge olmadığı sürece hareket edemez, çünkü ona doğru ilerleyebileceği bir şey yoktur. Zihinsel eyleminiz olan duanız,  bilinçaltının gücü üzerinde oynamadan ve bunu üreten hale getirmeden önce, zihinde bir imge olarak kabul edilmelidir. Zihninizde bir kabul noktasına gelmeniz, mutlak ve tartışılmaz bir anlaşma durumuna varmanız şarttır.

Bu tasarıya, arzunuzu gerçekleştirdiğinizi öngörmenin keyfi ve huzuru eşlik etmelidir. Gerçek duanın bilim ve sanatın temelinde, bilincinizin, sınırsız bir bilgelik ve güce sahip olan bilinçaltınızdan kesin bir karşılık alacağına dair bilgi ve güveniniz vardır. Bu prosedürü takip ederek dileklerinizin gerçekleştiğini görebilirsiniz.

Hayal kırıklığı, tatmin olmayan arzularınıza bağlıdır. Eğer engeller, ertelemeler ve zorluklar üzerinde durursanız, bilinçaltınızda buna bağlı olarak karşılık verecek ve kendi iyiliğinize engel olacaktır.

Zihinsel bilim yardımıyla kolay yoldan başarmayı arzulayın.

Bilinçaltının Gücü, Joseph Murphy