MELTEM CAN KARABAY

1633370783-731176378a884f13859689992524f00e-585x585-1

İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu. Kişisel gelişim alanına duyduğu ilgi zamanla artınca, kariyerini bu yönde ilerletmeye karar verdi. Yüksek Lisansını St. Clements University Klinik Psikoloji bölümünde tamamladı. Şu anda aynı üniversitede Sosyal Psikoloji Doktorasına devam etmektedir.

Mentor – İş ve Yaşam Stratejisti

Profesyonel iş hayatında; Bankacılık, Finans, Telekomünikasyon ve Eğitim gibi pek çok sektörde çalıştı. Bu firmaların insan kaynakları departmanına bağlı olarak, “eğitim ve gelişim Yönetimi” alanında danışman ve eğitmen olarak çalıştı. Kurumsal dünyada geçirdiği 13 yıllık süre, eğitmenlikte kullandığı gerçekçi fikirlere katkıda bulundu.

2008-2012 yılları arasında “Yaşadığım hayat yaşamak istediğim hayat mı? Hayatımda başka neleri denemek istiyorum? Dünyaya nasıl katkıda bulunmak istiyorum?” sorularını kendine sordu. Kendi içine yaptığı yolculukta hayat amacımı keşfetti. Hedefine doğru ve donanımlı şekilde ulaşmak için bir dizi eğitim aldı.

Öncelikle Sola Unitas’dan yaşam koçluğu eğitimi aldı. Yaşam koçluğu eğitimi sonrasında, Klinik ve Adli Psikoloji Derneğinden Temel Klinik Eğitimi, Kuraldışı Danışmanlıktan NLP, Nefes Okulu’ndan Nefes Koçluğu Eğitmenliği sertifika programlarını tamamladı. 2012 yılından beri Nefes ve Yaşam Dönüşüm Metotları konusunda uzmanlık eğitimleri alıyor. Nefesin fiziksel, duygusal, zihinsel ve psikolojik etkilerini araştırmaya devam ediyor.

2014 yılında Phillip Hot ile Neuro-Linguistic Programming eğitimlerini tamamlayarak Uygulayıcı/Eğitmen olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2015 Ocak ayından itibaren, Osho Meditasyon Turkey’de mentörlük yapmaktadır.

HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR!

Aynı zamanda 1.200.000 baskıyla türünde Türkiye rekoru kıran ‘Her Şey Seninle Başlar’ kitabının yazarı Mümin Sekman’dan eğitmenlik eğitimi aldı. Lisanslı bir HŞSB eğitmeni olarak, Türkiyenin metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı amaçlıyor.

Bugüne kadarki eğitim tecrübesini farklı teknikleri birleştirerek kişilerin gelişimine yardımcı olan programlar geliştirmekte ve uygulamaktadır.

Updating…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.