SEÇME ŞANSIMIZ DAİMA VAR

Hayatınızda izleyeceğiniz yol, bilinçli ya da bilinçsiz olarak titreşimsel rezonans içerisinde girerek hayatınıza dahil edeceğiniz şeylerin sonucunda ortaya çıkan enerjik yaratımın sonucudur.

İdeal olan elbette ki bunu bilinçli bir şekilde yapmak istemenizdir.Hayatınızın aşırı tutkunu olduğunuz şeylerle aynı denkliğe gelebilmesi için, kederinizi birfiil şekillendirmek istersiniz, çünkü bu sadece “gerçek tutkunuzu yada amacınızı” belirtmek için çaba sarf etmenizle ilgili değildir.Hayatınızın pek çoğuyla dolu olacaktır.

Tam istenilen şekilde onu yapmaları için insanların tek bir şansı varmışcasına “amaçlarının” peşinde hayatlarını heba ettiklerine inanıyorum.Üstelik yapmaları için kehanette bulunmuş olanı yapmazlarsa, “o şeyin” ne olduğuna inanıyorlarsa onu yanlış anlamış olacaklardır.

Bu doğru olsaydı eğer, inanıyorum ki hem aklen hem de yaratıcılık bakımından şu an çok daha farklı tasarlanmış olurduk.Eğer gerçekten tek bir şeyi yapmak için burada olsaydık benim inancım bunun sadece zekaya dayalı olmadığı, içgüdüsel bir şey olduğu yönünde olurdur.Yani o tek şey üzerine asla bir kafa karışıklığı ya da ıstırap olmazdı.Arıların çiçeklerden polen yaydığı gibi kolay bir şekilde onu gerçekleştiriyor olurduk.Arılar polen yayar, çünkü yaptıkları şey budur.Onlar kaderleri üzerinde kafa patlatmaz, sadece onu yaşarlar.

Ancak insanoğlu olarak bizlerin seçme şansı vardır ve pek çoğumuzda bununla ilgili zor durumlar yaşar!
Tutkumuza ya da amacımıza dair bir kuşkuya sahip olmamızın tek nedeni, onu açıkça kendi doğasına bağlı olarak tanımlayabilmemiz gerekiyormuş gibi hissetmemizdir.

Neden bir mesele olması gerekiyor?

Neden herhangi bir şeyi sadece onu yapmaktan keyif aldığımız için yapamıyoruz? Onun için kayda değer bir zaman ve enerji harcamamız ya da ona gerçek bir değer saptamamız için” amacımız olma” değerini taşımak zorunda mıdır?

Gerçek sonuç şudur ki, hayaliniz ya da hedefiniz ne olursa olsun yaptığınızdan gerçekten keyif almaya başladığınız zaman bu size daha kolay gelecektir.Her şey çok daha eğlenceli görünecektir.Hareket, daha engin sonuçlar üretecektir.Etrafını siz destekleyen insanlarla çevrilecektir.Yaşamın harikalarını her zamankinden çok daha fazla deneyimlemeye başlayacaksınız.
Tam şu anda hayata geçirmeyi istediğiniz şey, bir başlangıç noktası yaratmaktadır.Size bir tür hareket içerisine girmeniz için ilham verecek bir hayal yaratmak istiyoruz.

Kendi kişisel yüceliğinizin farkına varabilmeniz için, size ilham verecek hayal yaratmalısınız ki bu aynı zamanda sizi dünyada güçlü bir değer kaynağı haline dönüştürsün. Üstelik, buna karşılık olarak evren, bu deneyimi sürekli kılmanız için ihtiyacınız olan her şeyi size sunacaktır.

Halihazırda, hayatınızın nasıl olmasını istediğinize dair belirgin bir hayaliniz var mı?Harika!Ancak buna, hayatlarının nasıl görünmesini istediğinden emin olmayanlar gibi yaklaşmanızı istiyorum.Neden mi? Çünkü sahip olduğunuz bu hayalin gerçekten size ait olduğundan tam olarak emin olmak istiyoruz.

Kendilerine çekmek istedikleri şeyler konusunda güçlük çeken ve sonunda da istediklerini düşündükleri şeyin aslında kendilerine ait olmayan şeyler olduğunu keşfeden insanlarla kaç kez çalıştığımı anlatamam.

Belki de gençken onlara bir doktor olmak istedikleri “öğretilmişti” ya da bir ev hanımı ya da her neyse!Sahip oldukları tutkulara gerçekten kendilerini adamaksızın sadece kendilerinin bile olmayan, başka birine ait hayat yaratmaktan ibaret olan bir eğitim ve hayat deneyimi yolunda ilerlemeye başlamışlardı.

Bu çok sayıda insanın başına gelmiştir. Bir gün uyanıp sadece kim olduğunuzla ilgili neşenizin bir şekilde kaybolduğunu ya da ondan bir şekilde koptuğunuzu hissetmeniz olasılığıyla sonuçlanır. Tercihen, her birimiz kim olduğumuzu ve her bir anımızı kutlayarak yaşamalıyız. Ama maalesef bunu nadiren yapıyoruz. Çoğu kez kendimize kim olmadığımızı ve neyi yanlış yapmış olduğumuzu hatırlatıyoruz.

Ancak bu tamamen toplumsal koşullanmanın bir sonucudur.”Yeterince iyi olmadığımıza” dair düşüncenin tamamı, “kendi yerini bilmek için” insanları kendi etki sahasında isteyen diğerleri tarafından yaratılmıştır. Gücü elinde tutmak isteyen bir kişi, bu gücün gerçekten var olduğunu ve bazı insanların buna sahip olduğunu, bazılarınsa buna sahip olmadığını algılamak zorundadır.İnsanlara kısıtlanmamış olandansa, kısıtlanmış bir tabiat öğretmek için nedeni olan insanlar her zaman vardır.Bu da bugün pek çoğumuzun üstesinden gelmeye çalıştığımız “yapamam” zihniyetinin sonuçlarıdır.

Evrenin sonsuz tabiatı ve hayatımızın her bir yönünün bir mucize olduğu konusunda öğretmekte olduklarımıza bakmadan, insan olmak büyüsünü kutlamak yerine hala kısıtlamalarımız üzerine odaklanmaya devam ediyoruz.

İşte gerçek: Kesinlikle, kendi yolumuzu seçme şansımız var.

Bu her zaman kolay olmayabilir. Özellikle de ilk başlarda. Pek çoğumuzun peşinden koşmak için eğitildiğinden çok ama çok farklı bir hayat tarzından söz ediyoruz.”Eğer bir şeyi gerçekten yapmayı arzuluyorsanız, işte o zaman her şeyi yapabilirsiniz.”

Başlamadan önce birkaç öneri:

  1. Asla hayalinizi yargılamayın ya da ona değer biçmeyin,diğer herkesin zıt yönünde hayal kurun.Hayat, kimin en büyük , kimin en cüretkar ya da en saygın arzulara sahip olduğuna dair bir yarış değil.Siz kendi hayatınızı yaşamak için buradasınız.Onun nasıl olmasını istiyorsunuz?
  2. Hayaliniz sadece size ilham vermelidir.Yolunuza devam etmeden önce etrafınızdaki kişilerin sizinle aynı fikirde olmasına gerek yok.Sizi destekleyecek insanlar, istediğiniz bu yolsa ilerlerken karşınıza zaten çıkacaktır.

BOB DOYLE
Power