DÜŞÜNCELER MANYETİK GÜCE SAHİPTİR

Çekim Yasası ve onun manyetik gücü Evrene ulaşır ve titreşimsel olarak onu seven diğer düşünceleri çeker ve size getirir: Konulara olan ilginiz, düşünceleri harekete geçirişiniz ve Çekim Yasasının bu düşüncelere verdiği tepki, yaşamınıza giren her insan, her olay ve her koşuldan sorumludur. Tüm bunlar, sizin kendi düşüncelerinizle titreşim açısından uyumlu oldukları için, güçlü bir manyetik alan aracılığıyla size ulaşır.

İster istediğiniz bir şey olsun, isterse hiç istemediğiniz, ne düşünürseniz onun özünü alırsınız. Bu, sizi başlarda huzursuz edebilir, ama zamanla, bu güçlü Çekim Yasasının adaletini, istikrarını ve kesinliğini takdir edeceğinizi umuyoruz. Bu yasayı anladığınız ve ilginizi neye verdiğinize dikkat etmeye başladığınız zaman, kendi yaşam deneyiminizin kontrolünü elinize alacaksınız. Bu kontrolle isteyip de başaramayacağınız ve isteyip de yaşamınızdan uzaklaştıramayacağınız hiçbir şey olmadığını tekrar hatırlayacaksınız.

Çekim Yasasını anlamak ve düşündüğünüz ve hissettiğiniz şeyle yaşamınızda ortaya çıkan şey arasındaki korelasyonu fark etmeye başlamak, kendi düşüncelerimiz konusunda daha tetikte olmanızı sağlayacak. Düşündüklerinizin, okuduğunuz, televizyonda gördüğünüz, dinlediğiniz ya da bir başkasının hayatında gözlemlediğiniz bir şeyden kolayca etkilendiklerini fark etmeye başlayacaksınız. Üzerine düşündüğünüz ve bu düşünceyi uyarak sebep her ne olursa olsun, o düşünceye yoğunlaştıkça, Çekim Yasası harekete geçer ve size benzer nitelikler taşıyan diğer düşünceler, diyaloglar ve deneyimler sunar.

İster geçmişi hatırlayın, şimdiki zamanı gözlemleyin ya da geleceği hayal edin, bunu şu an da yapıyorsunuz, Çekim Yasasının karşılık verebileceği bir titreşimi harekete geçiriyorsunuz. Başlarda bir konuyu özel olarak düşünüyor olabilirsiniz, ama onu yeterince uzun düşünürseniz, başkalarının sizinle aynı konuyu tartışmaya başladığını fark edersiniz. Çünkü Çekim Yasası, aynı titreşimi sunan başka insanları bulur ve sizin yanınıza getirir. Bir şeye ne kadar uzun süre odaklanırsanız, onun gücü o kadar artar; ona yönelttiğiniz ilgi ne kadar güçlü olursa, yaşamınızda ortaya çıkacak kanıtlar da o kadar güçlü olursa, yaşamınızda ortaya çıkacak kanıtlar da o kadar fazla olur. Odaklandığınız şeyler istediğiniz şeyler de olsa da, olmasa da düşüncelerinizin ispatları sürekli önünüze çıkar.