Bilinçaltı Çalışmaları

BİLİNÇALTI

Alışkanlıklar ve davranış kalıpları bilinçaltımızda yer alan otomatik pilot sistemleridir. Düşünmeden yaptığınız her şey otomatik pilotun eseridir. Bilinçli zihnimiz, zihnimizin ortalama %10unu oluşturur, %90lık bilgi bilinçaltında depolanır. Bu yüzden bizi idare eden bilinçaltımızdır.
Bilinçaltı bilincin bir diğer  cephesi, bilinç eşiğinin altında, bu nedenle de bilinçten önce  varolan bilgilerle (enformasyon) ilgilidir.  Bu bilginin simgesel değeri,  bizim “duyumsayabileceğimiz” bir düzlemin altında gerçekleşir … Burada, gözlerimizle görebileceğimiz ultraviyole elektromanyetik ışınların ötesinde yer alan ışınlar, kulaklarımızın işitebileceği düzeyin ötesinde yer alan sesler/titreşimlere benzeyen  bilinçaltı unsurlar yer almaktadır.

Bilinçaltının Yasaları

Bilinçaltının yasaları sizin inanç ve kabullerinizdir. Kabul ettiğine ve inandığına ulaşırsınız. Bilinç kabul verir, bilinçaltı inanır.
Bilinçaltı gücü mıknatıs gibi kendi inancına uyan şeylerle rezonansa girer ve buna uyan insanları, olayları kendine çeker. Bu, yerçekimi gibi bir evrensel yasadır. inansanız da inanmasanız da işler.
Paranın zor kazanıldığına inanıyorsanız önünüze parayı zor şartlarda kazanmanızı sağlayacak deneyimler gelir. Çünkü bilinçaltı inançlarınız gerçeğinizi yaratır. Ancak bilinçaltına yerleştirdiğiniz bu inancı değiştirmeniz mümkündür.
Biz bilinç gücümüzü bir fikri kabul etmek için kullanırız, bilinçaltımızda sonuçları kendimize çekmek için kullanırız. Bilinçaltını bilgisayarın sabit diski gibi kabul edersek ekranda gördüklerimiz de yaşamınızın gerçekleridir.
Öyleyse, şimdi yaşamınızda deney imledikleriniz bilinçaltınızdaki inançlarınızın yansımasıdır. İnancınızı değiştirin yaşamınız değişsin…Dikkat edin!!! İnandığınızı düşündüğünüz şey değil. Bilinçaltınızda kayıtlı olan gerçek inancınız.
O halde bilinçaltımızın neye inandığını nasıl bileceğiz? Sadece gerçeğimize bakarak. Gerçeğimiz yaşamımızın aynasıdır. Bize içsel inançlarımızı yansıtır.İnançları yeniden programlamak elimizdedir.

Bilinçaltınız sizinle konuşur mu?

Evet, altıncı his ya da sezgileriniz ile. Bilinçaltından rehberlik veya yardım istediğinizde kendinizi bir şey yapmak zorunda hissedebilirsiniz. Cevabı rüyalarınızda görebilirsiniz. Ya da zihninizde açılan ekranda anlık görüntüler oluşabilir. Bilirsiniz ki burada sizin için bir mesaj vardır…
Aynı şekilde içsel olarak bir kitabı okumaya, bir insanla konuşmaya yönlendirilebilirsiniz. Bakarsınız ki aradığınız cevap o kişide veya o kitaptadır.
İnsanların bilinçaltından doğal bir şekilde bilgi alma yolları çeşit çeşittir.Bazıları duygu olarak, bazıları vizyon olarak bazıları da işitsel olarak alırken, diğerleri de dışarıdaki bir kaynağa yöneltilerek bu bilgilere erişir, şarkılar, kitaplar, şiirler, vb..
Meditasyon bilinçaltı ile iletişim kurmayı geliştirmektedir.

Bilinçaltı üç şeye duyarlıdır

 • Olumlama
 • İmgeleme
 • Hissetme

Bilinçaltı bu yollardan programlanabilir ve yeniden programlanabilir. Her biri önem taşımakla beraber etkinlik açısından bir öncelik sırası var mı deseler Hisler, imgeleme ve olumlamalar deriz.

Hayal etme / Canlandırma Bilinçaltının Dili

Zihinsel görüntü bilinçaltının dilidir. Bilinçaltı gerçek olan ile gerçek kadar canlı olanı birbirinden ayırt edemez. Tekrarlamalar yolu ile hayalinizde canlandırdığınız imaj bilinçaltına kaydolur.
Hayal etme sadece arzu ettiğiniz şeyi zihnin gözünden görmek değildir. Canlı olmalıdır.

Olumlamalar-bilinçaltını programlama vasıtalarından biridir. Bu basitçe yeni inançlarınızı ve hedeflerinizi tekrarlama sürecidir. Bunu yapmanın değişik yolları vardır örneğin: yazmak, yüksek sesle söylemek, zihinden söylemek, dinlemek, oynamak vb..ta ki o ifade bilinçaltına yer etsin…
Olumlamalar içinizden veya dışınızdan gelebilir.Konuştuğunuzda bilinçaltınız dinler. Hayatınızdan şikayet ederseniz size hep şikayet edeceğiniz durumlar üretir. Bu nedenle söylediğiniz sözlerinizi izleyiniz. Özellikle sık sık tekrar ettiklerinizi…
Kendiniz olumlamalarınızı seçerek kullanmazsanız dışarıdan gelenleri- eşin dostun konuştuklarını- bilinçaltınız kaydedecektir. Sık sık duyduklarınıza bilinçaltınız inanabilir. inandıklarını da sizin yaşamınıza getirebilir. Böyle bir durumun kurbanı olmak istemiyorsanız kendi olumlamalarınızı kendiniz oluşturun ve her gün uykudan önce ve sabah uyanır uyanmaz bu olumlamaları bilinçli olarak tekrarlayın. Tekrar yerleştirmek için gerekir.

Örnekler

 • Ne kadar çok verirsem o kadar çok alıyorum v e bu beni mutlu ediyor.
 • Işık ve sevgiyim
 • Mükemmel bir hayatım var.
 • Evren öylesine zengin ki hepimiz için pek çok zenginlik sunuyor…vb.

Bu olumlamalar sayesinde güne pozitif başlayabilirsiniz. Yine, tüm pozitif düşünceler ile bilinçaltınızı yıkayabilir, onun kir tutmasına engel olabilirsiniz.

Fırsatları Fark etmek

ilk adım açık fikirli olabilmektir. Her şey mümkündür. Açık fikirli olduğunda sonsuz ihtimaller dünyasına açık olursun. Önüne bir fırsat sunulduğunda sadece şüpheciliği elinden bırakmadan açık fikirlilikle o fırsatı araştır. Kapalı zihinliler evrenin yaratıcı doğasından kendilerini kesip koparırlar. Yaşamında isteklerine nasıl ulaşacağını biliyorsan isteklerine zaten ulaşmışsın demektir. Bilmiyorsan evrene sor, gösterecektir. Evren sadece sen yeni fikirlere ve fırsatlara açık olduğunda nasıl olduğunu gösterebilir. Fırsatların maliyeti de vardır.Sadece gün ışığına çıkmış olanların peşinden koşma!!Fırsatlar zamana ve paraya mal olurlar.Bu nedenle , fırsatların nasıl değerlendirmeye tabi olması gerektiğini bil!!!

Bilinçaltınız bu olumlamaya gerçekten inandığında fark edeceksiniz ki durum ne kadar kötü görünürse görünsün her zaman bu durumdan yararlanan siz olacaksınız. Bu çok güçlü bir olumlamadır.

Fırsatların değerlendirilmesi

Size bir fırsat sunulduğunda şu soruları cevaplamaya çalışın.
1. Bu fırsat benim istediğimle uyumlu mu?
2. Beni olmak istediğim yere taşır mı?
3. Yapmak istediğim bir şeyle mi ilgili?
Bu soruları cevaplamak için her şeyden önce, net bir amacınız olsun. Bilinçaltınız sadece hedefleriniz net ve kesin ise onları gerçekleştirmek için çalışır. Cevaplarınız olumlu ise bir sonraki teste geçin. ilk testiniz duygularınızdır. Bilinçaltınız o fırsatın sizin için uygun olup olmadığını söyleyecek en yüksek rehberinizdir. Duygularınıza güvenin. Bu fırsat sizi heyecanlandırıyor mu? Fırsat için düşünceleriniz olumlu mu? Bu ve benzeri yollardan bilinçaltınız sizinle iletişime geçer.
ikinci bir test aracınız da de vizyonunuzdur. Önünüze fırsat sunulduğunda anlık vizyonlarınız hiç oldu mu?Her zaman zihninizi kontrol edin, net bir resim gelebilir.

BİLİNÇALTININ GÜCÜ

Evren yasalarla yönetilir. Başarı yasa ile yönetilir. Sizin bilinç altınızda yasa ile yönetilir.Bilinç altımızın yasası inanç yasasıdır. Ortaya koyulan genel mesaj “aklınız neyi kabul edip inanıyorsa, onu gerçekleştirebilir” dir. Aslında “aklımız neyi kavrayıp inanıyorsa, onu gerçekleştirebilir “ yerine “ bilinçli aklınızın kavrayıp, bilinçaltınızın inandığı gerçekleşir” demek daha doğrudur. Bu sizin bilinçaltınızın gücüdür. işte sebebi;Bilinçaltımız mıknatıs gibidir. Kendi inançlarını yansıtan şeyleri çeker. Açıkçası, bilinçaltımızda belli bir inanç varsa, bilinçaltımız bu inanca uygun titreşimler yaratır ve bunu yansıtan veya buna uyan olayları ve insanları kendine çeker. Buna Evrensel Titreşim ve Çekim Yasası denir. Siz inansanız da, inanmasanız da nasıl yerçekimi yasası varsa bu yasa da vardır. Bu yasa sizi inansanız da inanmasanız da etkiler.
Eğer bilinçaltınız yaşamınızın zor geçeceğine inanırsa, gerçekten yaşamınız zor olacaktır. Karşılaşacağınız olaylar ve insanlar hayatımızı zorlaştıracaktır. Eğer bilinçaltımız paranın zor kazanılacağına inanırsa para zor kazanılacaktır. Para kazanmakta zorluk çekiyorsanız, bilin ki bilinçaltınız paranın kolay kazanılmadığına inandığı içindir. Karşınıza çıkan fırsatlar para kazanmak için insanüstü çaba göstermeniz gerekenler olacaktır.

SEZGİLER

Bilinçaltınız sizinle konuşabilir mi? Evet, sezgileriniz aracılığıyla konuşabilir.. Bilinçaltınızdan rehberlik veya yardım istediğinizde, belli bir işi yapmak için bir dürtü, bir ilham veya önsezi hissedersiniz. Cevabı rüyanızda veya aklınıza birden geliveren bir imge ile görebilirsiniz. Sezgisel olarak, size bir mesaj olduğunu anlarsınız. içinizden bir kitap okumak veya biri ile konuşmak geçer, cevapları buralarda bulursunuz.

Bilinçaltından, değişik insanlar değişik seçilmiş veya doğal yöntemlerle mesaj alırlar. Kimi his,kimi görsel,kimi duyum formundadır. Bu konularda uzman değilsem de bazı tecrübelerimden bahsedebilirim. Ben genellikle mesajlarımı içimin sesinden dışsal olaylarla alırım. Eğer bilinçaltımı programlarsam, rüyalar şeklinde cevaplar da alırım. Meditasyonun, sizin bilinçaltınızla olan iletişimi geliştirildiğine inanıyorum. Ne kadar fazla meditasyon yaparsanız sezginiz o kadar gelişir. Bilinçaltınızdan mesaj almanın yolu şudur; Etrafınızda olup bitenlere duyarlı olun ve kendinize, hislerinize ve içinizin sesine güvenin.

Çoġu anda sezginin çok özel veya ruhsal olduğunu düşünebilirsiniz. Aslında öyle değildir. Başarılı iş adamlarına nasıl karar aldıklarını sorun. Çoğu içgüdülerini söylemişlerdir. içgüdü nedir? Sizin sezginizdir. Sezgi günlük değerlendirme sürecinin bir parçası olmalıdır. Siz onu kullandıkça ve güvendikçe, size daha iyi hizmet edecektir.

  Updating…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.