(EMOTİONAL FREEDOM TECHNİQUES) / DUYGUSAL ÖZGÜRLEŞME TEKNİKLERİYLE YAŞAM KOÇLUĞU

EFT, kişinin enerji bedeninde oluşmuş duygusal tıkanıklıkların açılmasında kullanılan hızlı ve etkili bir yöntemdir. Uygulamaların kökeni, binlerce yıllık akupunktur ve akupresur yöntemlerine dayanır. Bugün çok sayıda psikolog ve tıp doktoru çeşitli rahatsızlıkların ortadan kaldırılmasında EFT’den yararlanmaktadır. Herhangi bir yan etkisi olmayan, güvenli bir yöntemdir.

EFT, kolay öğrenilen ve uygulanan, psikoloji, enerji sistemi, teşhis ve tedavi konularında eğitim gerektirmeyen, herkesin uygulayabileceği bir yöntemdir.

EFT ile Çalışmak

Bedenimizin yaşam kaynağı, enerji, kendileri de enerjiden oluşan “meridyen” adı verilen kanallar ile bedene yayılır. Enerjinin rahat ve dengeli aktığı zamanlar bizim her bakımdan sağlıklı olduğumuz zamanlardır.
Yaşadığımız olumlu ya da olumsuz her olay, her duygusal tecrübe, bedendeki enerji sistemimizin etkilenmesine neden olur. Başımızdan kötü bir olay geçtiğinde, olumsuz ve iz bırakan bir deneyim yaşadığımızda bunun etkilerini yıllarca taşıdığımızı az, çok biliriz. EFT ile olumsuz duyguya odaklanıp bu aksaklığı yüzeye çıkardıktan sonra, meridyenlerin yani enerji kanallarının uçlarındaki bazı akupunktur noktalarına parmak uçlarıyla kısa, hafif vuruşlar yapılır. Böylece enerji kanallarındaki blokajlar açılır ve enerjiniz dengelenir. Bu aksaklık enerjisel olarak giderildiği anda duygusal düzeyde de giderilmiş olur. Sorun da kalıcı bir biçimde ortadan kalkar.

    Updating…
    • Sepetinizde ürün bulunmuyor.